کانون سینماگران جوان

هنر : سینما و ادبیات

آرزو بر جوانان عاشق سینما ...
نویسنده : بهروز قلمی - ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۸

قابل توجه دوستداران شهرت

 روزگاری بود که خواننده ها و بازیگرهای سینما محبوب ترین و مشهورترین چهره ها بودند . هر نوجوان و جوانی که به اقتضای جوانی،آرزوی مشهور شدن در سر داشت ، می رفت دنبال خوانندگی و بازیگری . جوانان در خیال خود می دیدند که عکس رنگی شان را روی جلد مجله های مختلف چاپ کرده اند و دیگران پوسترهایشان را به دیوار زده اند و …آن موقع ها به طعنه می گفتند که هر کسی از خانه ی ننه اش قهر می کند ، یک پوستین بدون آستین می پوشد می رود دنبال خوانندگی و هنر پیشگی .

اما این روزها دیگر جنس زمانه عوض شده . سلیقه و سطح فرهنگ جوانان ما نیز شکر خدا ارتقا پیدا کرده و دیگر کسی آرزوی مطرب شدن یا هنر پیشگی ندارد .هنر پیشگی دیگر از مد افتاده و خوانندگی هم که اصلا ً حرفش را نزن . بهترین و مدرن ترین شیوه برای کسی که امروز می خواهد مشهور شود و مطبوعات مصاحبه و عکس او را چاپ کنند ، این است که برود و منتقد بشود . سخت هم نیست .کافی است بروید یک کتاب انشا نویسی بخرید وبخوانید ، بعد شروع کنید به نوشتن نقد و فرستادن آن ها به مطبوعات مختلف . دیر یا زود  مطبوعات از رو خواهند رفت و بالاخره اولین نقد شما چاپ خواهد شد.

آن موقع است که یک راست می روید نزد سر دبیر آن روزنامه یا مجله و برای ادامه ی کار اظهار تمایل می کنید . بقیه اش دیگر به عرضه ی خودتان بستگی دارد که چه قدر بتوانید نظریات غریب و غیر متعارف برای خودتان دست و پا کنید . اگر کمی زرنگ باشید و بتوانید یک عقیده ی جدید را به اسمتان ثبت کنید ، به زودی برای خودتان یک قطب مطبوعاتی می شوید و کلی دنباله رو هم پیدا می کنید .

آن وقت است که همای سعادت بر بام شما خواهد نشست و از هر سو تقاضای مصاحبه با مطبوعات سینمایی به دستتان خواهد رسید . چه عکس ها که از شما چاپ نخواهد شد و چه جوان ها که در حسرت شهرت به مصاحبه هایتان خیره نخواهند شد و عکس هایتان را بر دیوار اتاق و کیف پولشان جای نخواهند داد …  


comment نظرات ()