کانون سینماگران جوان

هنر : سینما و ادبیات

نامزدهای 'سودای سیمرغ' جشنواره فیلم فجر معرفی شدند
نویسنده : بهروز قلمی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ بهمن ۱۳٩۳

هیئت داوران بخش "سودای سیمرغ" سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر نامزدهای دریافت جوایز بهترین‌های هر رشته را معرفی کرد.

سودای سیمرغ یا مسابقه سینمای ایران که مهمترین بخش این جشنواره است به بررسی عملکرد یک ساله سینمای ایران می‌پردازد.

فیلم‌های "دوران عاشقی" (کارگردان: علیرضا رئیسیان)، "من دیه‌گو مارادونا هستم" (کارگردان: بهرام توکلی)، "رخ دیوانه" (کارگردان: ابوالحسن داوودی) هر کدام با نامزدی در ۱۰ رشته در صدر فهرست دریافت جوایز هستند.

این سه فیلم همراه با فیلم‌های مزار شریف و خداحافظی طولانی نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم هستند.

فیلم‎ مزار شریف (عبدالحسن برزیده) که به ماجرای گروگان‌گیری و ترور دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف می‌پردازد‌، با نامزد شدن در هشت رشته در جایگاه بعدی قرار دارد.

فیلم‌‌های خداحافظی طولانی و عصر یخبندان با نامزدی برای هفت جایزه و اعترافات ذهن خطرناک با نامزد شدن در پنج رشته نامزد رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

عبداله اسکندری (طراح چهره‌پردازی)، محمد بزرگ نیا (کارگردان)، عزیز ساعتی (مدیر فیلمبرداری)، علیرضا شجاع نوری (بازیگر و تهیه کننده)، جواد طوسی (منتقد فیلم) و مهتاب نصیرپور (بازیگر) اعضای هیئت داوران سودای سیمرغ را تشکیل می‌دهند. ریاست این هیئت را مجید مجیدی برعهده دارد.

برندگان جوایز بخش "سودای سیمرغ" یا مسابقه سینمای ایران در مراسم اختتامیه جشنواره که ۲۲ بهمن است٬ معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: ده فیلمی که در جشنواره فیلم فجر باید دید

نامزدهای بخش سودای سیمرغ

*نامزدهای جایزه بهترین فیلم

۱- فرزاد موتمن و علی حضرتی برای تهیه کنندگی فیلم خداحافظی طولانی

۲- علیرضا رئیسیان برای تهیه کنندگی فیلم دوران عاشقی

۳- بیتا منصوری برای تهیه کنندگی فیلم رخ دیوانه

۴- منوچهر شاهسواری برای تهیه کنندگی فیلم مزار شریف

۵- جواد نوروز بیگی برای تهیه کنندگی فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین کارگردانی

۱-فرزاد موتمن برای کارگردانی فیلم خداحافظی طولانی

۲-علیرضا رئیسیان برای کارگردانی فیلم دوران عاشقی

۳-ابوالحسن داوودی برای کارگردانی فیلم رخ دیوانه

۴-مصطفی کیایی برای کارگردانی فیلم عصر یخبندان

۵-حسن برزیده برای کارگردانی فیلم مزار شریف

۶-بهرام توکلی برای کارگردانی فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین فیلمنامه

۱-اصغر عبد اللهی برای فیلمنامه فیلم خداحافظی طولانی

۲-رویا محقق برای فیلمنامه فیلم دوران عاشقی

۳-محمد رضا گوهری برای فیلمنامه فیلم رخ دیوانه

۴-بهرام توکلی برای فیلمنامه فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن

۱-فاطمه معتمد آریا برای فیلم بهمن

۲-لیلا حاتمی برای فیلم دوران عاشقی

۳-طناز طباطبایی برای فیلم رخ دیوانه

۴-لیلا زارع برای فیلم شیفت شب

۵-مهتاب کرامتی برای فیلم عصر یخبندان

۶-باران کوثری برای فیلم کوچه بی نام

۷-گلاب آدینه برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد

۱-سیامک صفری برای فیلم اعترافات ذهن خطرناک من

۲-محسن تنابنده برای فیلم ایران برگر

۳-سعید آقاخانی برای فیلم خداحافظی طولانی

۴-شهاب حسینی برای فیلم دوران عاشقی

۵-حسین یاری برای فیلم مزار شریف

*نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن

۱-میترا حجار برای فیلم خداحافظی طولانی

۲-سحر دولتشاهی برای فیلم عصر یخبندان

۳-مینا ساداتی برای فیلم عصر یخبندان

۴-فرشته صدرعرفایی برای فیلم کوچه بی نام

۵-پانته آ پناهی ها برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

۱-عباس غزالی برای فیلم اعترافات ذهن خطرناک من

۲-بهمن زرین پور برای فیلم حکایت عاشقی

۳-فرهاد اصلانی برای فیلم دوران عاشقی

۴-ساعد سهیلی برای فیلم رخ دیوانه

۵-محسن کیایی برای فیلم عصر یخبندان

۶-هومن سیدی برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین فیلمبرداری

۱-تورج منصوری برای فیلم ایران برگر

۲-علیرضا برازنده برای فیلم دوران عاشقی

۳-فرشاد محمدی برای فیلم رخ دیوانه

۴-مهدی جعفری برای فیلم عصر یخبندان

۵-علیرضا زرین دست برای فیلم مزار شریف

*نامزدهای جایزه بهترین تدوین

۱-ژیلا ایپکچی برای فیلم خداحافظی طولانی

۲-هایده صفی یاری برای فیلم دوران عاشقی

۳-بهرام دهقانی برای فیلم رخ دیوانه

۴-نیما جعفری جوزانی برای فیلم عصر یخبندان

۵-بهرام دهقانی برای فیلم من دیه گومارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین موسیقی متن

۱-ستار اورکی برای فیلم دوران عاشقی

۲-کارن همایون فر برای فیلم رخ دیوانه

۳-فردین خلعتبری برای فیلم شکاف

۴-بهزاد عبدی برای فیلم مزار شریف

*نامزدهای جایزه بهترین صدا

۱-حسن زاهدی صدابردار و محمود موسوی نژاد صداگذار برای فیلم ایران برگر

۲- مهران ملکوتی صدابردار و صداگذار برای فیلم اعترافات ذهن خطرناک من

۳-نظام الدین کیایی صدابردار و بهمن اردلان صداگذار برای فیلم رخ دیوانه

۴- حسن زاهدی صدابردار و بهمن اردلان صداگذار برای فیلم مزار شریف

۵-محمود سماک باشی صدابردار و علیرضا علویان صداگذاربرای فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین طراحی لباس و صحنه

۱-محسن نصراللهی و رعنا امینی برای فیلم اعترافات ذهن خطرناک من

۲-اصغر نژاد ایمانی برای فیلم ایران برگر

۳-جهانگیر میرزاجانی برای فیلم خداحافظی طولانی

۴-مجید میرفخرائی برای فیلم دوران عاشقی

۵-کیوان مقدم برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه بهترین چهره پردازی

۱-مهرداد میر کیانی برای فیلم اعترافات ذهن خطرناک من

۲-مهین نویدی برای فیلم ایران برگر

۳-ایمان امیدواری برای فیلم کوچه بی نام

۴-سعید ملکان برای فیلم مزار شریف

۵-محسن دارسنج برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم

*نامزدهای جایزه جلوه های ویژه میدانی و جلوه های بصری

هیئت داوران در این بخش برای جلوه های ویژه میدانی نامزدی را معرفی نکرده است و نامزدهای جلوه های بصری به شرح زیر هستند :

۱-جواد مطوری برای فیلم بهمن

۲-وحید قطبی زاده برای فیلم رخ دیوانه

۳-فرهاد یوسفی برای فیلم طعم شیرین خیال

۴-امیررضا معتمدی برای فیلم مزار شریف


comment نظرات ()