بیش از سیصد فیلم در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر

بیش از سیصد فیلم برای حضور در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر فرستاده شده‌است .

دبیرخانه بخش بین‌الملل سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر گفته است که بیش از ۳۰۰ فیلم برای شرکت در این جشنواره تقاضا کرده‌اند.

بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر که هر سال به عنوان زیر مجموعه ای از این جشنواره همزمان با بخش‌های دیگر در بهمن برگزار می‌شد، امسال برای نخستین بار مستقلا در اردیبهشت (۵ تا ۱۲) برگزار خواهد شد.

نیما عباسپور، عضو هیئت انتخاب فیلم‌ها در این جشنواره در مورد علت جدا شدن بخش بین الملل از بخش اصلی گفت: "مدیران سینما به این نتیجه رسیده اند که تاکنون جشنواره فجر یک جشنواره بین المللی جدی نبوده، این جشنواره عنوان بین المللی داشت، اما در سطح یک جشنواره بین المللی جهانی برگزار نشده است."

او گفت: "در گذشته این بخش کمرنگ بود و متقاضی زیادی برای حضور بین المللی در جشنواره وجود نداشت و تحت تاثیر بخش ملی قرار می گرفت. اما این استقلال باعث می شود که مخاطبان فیلم های خارجی را نیز ببینند و آثار ایرانی نیز در کنار فیلم های خارجی دیده شود."

گفته شده است که فیلم‌ها در این جشنواره در دو بخش رقابتی و غیررقابتی حضور خواهند داشت.

بخش رقابتی شامل سینمای سعادت (سینمای جهان) و جلوه گاه شرق (سینمای آسیا و جهان اسلام) و جایزه هنر و تجربه است.

در بخش غیررقابتی چشم انداز سینمای روز چین،‌ چشم انداز سینمای روز ترکیه،‌ نمایش ویژه فیلم های روز جهان، سینما حقیقت،‌ آثار کوتاه، فرانچسکو روزی: منتقد و متعهد، نام آوران بین الملل سینمای ایران و کارگاه‌های تخصصی از جمله کارگاه‌های عباس کیارستمی برگزار می‌شود.

فیلم‌هایی از کشورهایی چون اتریش، آلمان،‌ سوئیس، فرانسه، بریتانیا، ایرلند، آمریکا، بلژیک، ایتالیا، ترکیه، هند، ژاپن، تاجیکستان، مالزی، کانادا، نروژ، فلسطین و بلغارستان در جشنواره امسال شرکت کرده اند.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی این جشنواره سعی بر آن است تا در هر بخش ترکیبی از داوران ایرانی و خارجی به قضاوت فیلم‌ها بپردازند.

/ 1 نظر / 35 بازدید
مونوبلاگ

قوي ترين سيستم وبلاگدهي رايگان ايراني راه اندازي شد!! با ساخت وبلاگ در سيستم مونوبلاگ به صورت رايگان در صفحه اول گوگل قرار خواهيد گرفت و بازديد فوق العاده بالايي خواهيد داشت.... همين حالا به جمع مونوبلاگي ها بپيونديد براي ثبت وبلاگ به آدرس زير مراجعه کنيد www.monoblog.ir