اعضای هیئت داوران بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

علیرضا رضاداد، دبیر جشنواره فیلم فجر نام اعضای هیئت داوران بخش "سودای سیمرغ" سی و سومین دوره این جشنواره را اعلام کرد.

عبداله اسکندری (طراح چهره‌پردازی)، محمد بزرگ نیا (کارگردان)، عزیز ساعتی (مدیر فیلمبرداری)، علیرضا شجاع نوری (بازیگر و تهیه کننده)، جواد طوسی (منتقد فیلم) و مهتاب نصیرپور (بازیگر) اعضای هیئت داوران سودای سیمرغ خواهند بود.

سودای سیمرغ یا مسابقه سینمای ایران که مهمترین بخش این جشنواره است به بررسی عملکرد یک ساله سینمای ایران می‌پردازد و به بهترین‌های هر رشته جایزه می‌دهد.

پیشتر مجید مجیدی به عنوان رئیس هیئت داوران این دوره معرفی شده بود.

بیشتر بخوانید: جشن سینمای ایران و غیبت بزرگان

در بخش سودای سیمرغ این دوره ۲۲ فیلم از سوی هیئت انتخاب اعلام شده است که در میان آنها آثار تعدادی از کارگردانان شناخته شده سینمای ایران به چشم می خورند.

در فهرست ۲۲ فیلم معرفی شده از سوی هیئت انتخاب فیلم ها، کارگردانانی همچون کمال تبریزی با "طعم شیرین خیال"، بهروز افخمی با "روباه"، مسعود جعفری جوزانی با "ایران برگر"، علیرضا رئیسیان با "دوران عاشقی"، ابوالحسن داودی با "رخ دیوانه" و عبدالحسین برزیده با "مزار شریف" حضور دارند.

در هیئت انتخاب امسال محمد احسانی، احمد امینی، محمدعلی باشه آهنگر، بهنام بهزادی،‌ مجید رضابالا، رسول صدر عاملی و حسین کرمی حضور داشتند.

در گزارش این هیئت تاکید شده که معرفی فیلم های جشنواره پس از بازبینی ۸۸ فیلم در مدت ۴۰ روز انجام شده است و "ای کاش" هیئت مجاز ‏‌بود بیش از ۱۱ فیلم در بخش "نگاه نو" و بیش از ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ برگزیند.

/ 0 نظر / 25 بازدید